Wybielanie zębów

Wybielanie zębów

Wybielanie zębów metodą BEYOND – co powinieneś wiedzieć?

Piękny uśmiech i śnieżnobiałe zęby – któż z nas nie chciałby mieć niczym gwiazdy rodem z Hollywood. Ponadto olśniewający uśmiech dodaje pewności siebie i podnosi komfort życia. Niestety zła dieta, nadmierne picie kawy czy palenie papierosów sprawiają, że nasze zęby tracą swoją biel i zyskują niechciane przez nas żółte lub szare zabarwienie.

Wybielanie zębów

Wybielanie zębów – czy warto?

Aktualnie na rynku dostępnych jest wiele różnych metod wspomagających walkę z nieatrakcyjnymi przebarwieniami naszych zębów takich jak np. wybielające pasty do zębów czy specjalne paski, które przy długotrwałym stosowaniu są w stanie częściowo odwrócić te niekorzystne zmiany i widocznie wybielić nasze zęby. Zazwyczaj jest to jednak żmudna droga, gdyż wymaga dużej dyscypliny i samozaparcia.

Jeśli zatem chcemy szybko uzyskać wspaniały efekt, bo np. zbliża się dzień naszego śluby i chcemy olśnić gości weselnych swoim pięknym uśmiechem lub mamy w planach inną ważną okoliczność, wymagającą od nas nienagannej prezencji – warto skorzystać ze sprawdzonej już na świecie i coraz bardziej popularnej w Polsce metody – stomatologicznego wybielania zębów przy użyciu specjalistycznej lampy BEYOND.

Na czym polega zabieg metodą Beyond?

Wybielanie zębów metodą BEYOND polega na zabiegu, podczas którego na powierzchnię zębów nakłada się specjalny żel wybielający, który następnie jest aktywowany poprzez światło akceleratora. Żel ten ma na celu spotęgowanie osiąganego wyniku oraz zmniejszenie wrażliwości. Światło z akceleratora Beyond Plus™ przyspiesza przenikanie żelu wybielającego przez szkliwo do zębiny.

Poprzez to światło proces wybielania zębów przebiega zdecydowanie szybciej. Efekt utleniania żelu w środku struktury zęba, a więc widoczne przebarwienia błyskawicznie zostają rozbite na mniejsze i utlenione. Końcowym efektem wybielania są piękne, białe i lśniące zęby każdego pacjenta. Jednorazowy zabieg zajmuje około 45 minut, ale jego długość jest zależna od przypadku.

Wybielanie zębów

Jak długo utrzymuje się efekt wybielenia za sprawą lampy BEYOND?

Efekt wybielonych zębów jest w dużej mierze uzależniony od indywidualnej diety oraz stosowanych sposobów higieny jamy ustnej. Z reguły jednak utrzymuje się od kilku miesięcy do nawet kilku lat. W przeciwieństwie zatem to pasków wybielających czy past jest to efekt naprawdę długotrwały i co warto jeszcze raz podkreślić bezpieczny.

Oto najważniejsze aspekty świadczące o innowacyjności urządzenia:

  • Duży dotykowy wyświetlacz LCD, sterujący wszystkimi funkcjami.
  • Ulepszony System filtracji ciepła, UV, IR (Bardzo znikome ryzyko wystąpienia wrażliwości przy ustawieniu LOW (ok. 1/20 pacjentów) oraz zdecydowanie mniejsze ryzyko wystąpienia wrażliwości podczas i po zabiegu przy zastosowaniu trybu MEDIUM i HIGH w porównaniu do oryginalnego akceleratora.
  • Światło emitowane przez Akcelerator Polus Advanced niszczy 99% bakterii znajdujących się w jamie ustnej oraz zmniejsza stany zapalne przyzębia.
  • Innowacyjna technologia.
  • Połączenie procesu kawitacji (ultradźwięki) ze znaną już technologią Lightbridge.
Wybielanie zębów